Księgarnia Księży Chrystusowców
Email
mamo_tato!_staje_sie_kobieta_staje_sie_mezczyzna_midi (1)

Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci

(0)

O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać.

„Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną”. To bardzo znamienne słowa – nasze dorastające dzieci bowiem to już tak naprawdę... nie są dzieci. Za to są naprawdę w trudnym wieku – w wieku „pomiędzy” – już nie są dziećmi, ale jeszcze nie są w pełni dorośli. Chcą i powinni być już samodzielni, a wciąż tak bardzo potrzebują rodziców. To wiek sprzeczności i paradoksów. To bardzo burzliwy etap rozwoju (mniej więcej pomiędzy 12 a 16 rokiem życia), który swoją dynamiką przypomina pierwsze dwa lata życia dziecka (!). 
Istnieje przekonanie, że młodzi ludzie na tym etapie życia o seksualności i uczuciach wiedzą już wszystko, może nawet więcej niż dorośli. Nie jest to prawda! Wiadomości czerpane z Internetu czy czasopism młodzieżowych nie zastąpią szczerej, pełnej ufności rozmowy z rodzicami. Będziemy zaszczyceni i szczęśliwi, jeśli niniejszy poradnik pomoże rodzicom w budowaniu i umacnianiu serdecznych, pełnych miłości więzów z ich dorastającymi dziećmi.

Odbiorcy
– dorastający młodzi ludzie, którzy dowiedzą się, jak radzić sobie ze swoimi emocjami, burzą hormonów i wszystkim tym, co wiąże się z trudnym etapem dorastania. 
– rodzice nastolatków, którzy w mądry i odpowiedzialny sposób chcą towarzyszyć swoim dzieciom na drodze ku dorosłości. 

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– fachowa publikacja napisana przez psychologa, przygotowana z dbałością i troską o harmonijny rozwój młodego człowieka. 
– mądrze i w pełen delikatności sposób porusza tematy związane z uczuciami, seksualnością i prokreacją.
– to pełna ciepła propozycja dla nastolatków i ich rodziców.
– to pogodny poradnik, dzięki któremu młodym ludziom łatwiej będzie przekroczyć próg dorosłości. 

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Dodatkowe informacje